Czy nocne ładowanie szkodzi baterii w Poco M6 Pro z Android 13?

Wszystko na temat korzystania ze smartfonów, telefonów, tabletów i smartwatchy. Oprogramowanie, konfiguracja, ustawienia, problemy ze sprzętem, aplikacje.
MultiMediaExpert.pl
Stały bywalec
Posty: 598
Rejestracja: 20 sty 24, 8:32
Kontakt:

Czy nocne ładowanie szkodzi baterii w Poco M6 Pro z Android 13?

Post autor: MultiMediaExpert.pl »

Odłączanie telefonu Poco M6 Pro od ładowarki na noc nie powinno mieć negatywnego wpływu na żywotność baterii. Współczesne smartfony, w tym ten z Androidem 13 i procesorem Helio G99, są wyposażone w zaawansowane systemy zarządzania energią, które chronią baterię przed nadmiernym ładowaniem. Jednak warto pamiętać, że długotrwałe podłączanie telefonu do ładowarki, zwłaszcza przy wysokich temperaturach, może przyspieszyć degradację baterii. Dlatego zaleca się unikanie stałego ładowania przez całą noc i stosowanie dobrych praktyk, takich jak ładowanie do około 80-90% poziomu na co dzień.

W MIUI Global 14.0.4 oraz w innych systemach operacyjnych najnowszych smartfonów zazwyczaj znajdują się funkcje optymalizacji ładowania, które mogą pomóc w zachowaniu dobrej kondycji baterii. Można również korzystać z trybu oszczędzania energii, który ogranicza zużycie baterii w sytuacjach, gdy nie jest to konieczne. Ważne jest także regularne kalibrowanie baterii, czyli rozładowywanie jej do końca, a następnie ponowne naładowanie do pełna, co może pomóc w utrzymaniu poprawnej kalibracji i wydłużeniu żywotności baterii w urządzeniu.
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post