Najczęściej Zadawane Pytania

Wszystko na temat sieci Aero2 i usługi bezpłatnego dostępu do internetu BDI. Zasięg, wiadomości, problemy, informacje techniczne, różne pytania. Jak działa BDI, do kiedy będzie działał bezpłatny internet, jak uzyskać kartę, konfiguracja, opinie, testy, problemy techniczne.
Awatar użytkownika
djinformatyk
Często tu zagląda
Posty: 38
Rejestracja: 28 lis 11, 13:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Najczęściej Zadawane Pytania

Post autor: djinformatyk »

Poniżej pytania i oficjalne odpowiedzi (ze strony AERO2). Proszę o zapoznanie się z nimi wszystkich nowych użytkowników forum, aby uniknąć powtarzających się pytań. Osoby, które działają już trochę na forum, proszę o propozycje pytań i odpowiedzi do umieszczenia (będę edytował pierwszy post), tak aby w jednym poście były wszystkie potrzebne informacje.

1. Jak uzyskać dostęp do Bezpłatnego Dostępu do Internetu?

Aktualnie można wybrać jeden z poniższych sposobów dystrybucji:
 • Zamówić na swój koszt wysyłkę karty SIM do domu
 • Zamówić Bezpłatny Dostęp do Internetu i odebrać od ręki (bez czekania) kartę SIM u Dystrybutora Aero2.
 • Zamówić Bezpłatny Dostęp do Internetu i odebrać (po otrzymaniu e-maila) kartę SIM w Biurze Obsługi Klienta Aero2 ? Warszawa, ul. Lwowska 19. Biuro Obsługi Klienta nie wydaje kart SIM Aero2 BDI od ręki.
2. Jakie są parametry techniczne Bezpłatnego Dostępu do Internetu?
 • BDI dostępny jest wyłącznie w zasięgu sieci Aero2 (26017 lub PL17)
 • Pasma 900 MHz lub 2500MHz
 • Technologia HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2500MHz)
 • 21.12.2014r. - Data Wygaśnięcia Bezpłatnego Dostępu do Internetu ? dzień w którym upływa 36-miesięczny okres Bezpłatnego Dostępu do Internetu dla 900MHz
 • prędkość transmisji danych dla każdego Korzystającego jest na poziomie nie większym niż 256 kb/s (do 10.05.2012r.), a później nie większym niż 512 kb/s (od 11.05.2012 r.)
 • każdorazowe nieprzerwane i bezpłatne połączenie z siecią Internet nie przekracza jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia
3. Jak należy poprawnie wypełnić Zamówienie na Bezpłatny Dostęp do Internetu?

Wzór poprawnie wypełnionego Zamówienia na Bezpłatny Dostęp do Internetu - kliknij.

Zamówienie na Bezpłatny Dostęp do Internetu należy wypełnić zgodnie z wzorcem, podpisać czytelnie w dwóch miejscach. Jeśli Zamówienie wypełniania Zainteresowany odręcznie, należy wypełnić go czytelnie o ile to możliwe pismem drukowanym. Podanie w Zamówieniu adresu e-mail i telefonu ułatwia kontakt z Zainteresowanym / Korzystającym.

4. Jaki jest zasięg sieci Aero2?

Poglądowy zasięg sieci Aero2 HSPA+ 900MHz na dzień 22.12.2011 Mapa (jpg 15,5 MB) lub Mapa (tif 4,3 MB)

Mapę zasięgu można sprawdzić też na stronie CP - tutaj (wybieramy tylko HSPA+)

Lokalizacje najbliższych BTS-ów Aero2 można sprawdzić na stronie BTSearch - tutaj, wybierając:
 • Filtr sieci: Aero2
 • Filtr standardu: UMTS 850/900
 • Filtr danych źródłowych: Lokalizacje z bazy BTSearch.pl
5. Jakie urządzenie umożliwia korzystanie z Usługi Bezpłatnego Dostępu?

Zgodnie z zapisami w Regulaminie Bezpłatnego Dostępu do Internetu urządzenie telekomunikacyjne umożliwiające za pośrednictwem karty SIM korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu to terminal kategorii 10, obsługujący transmisję danych w technologii HSPA+ w paśmie 900 MHz (pasmo 8) lub kategorii 3 obsługujący transmisję danych w technologii TD-LTE w paśmie 2500MHz (pasmo 38). Więcej informacji (plik PDF)

Zestawienie kompatybilnych modemów znajduje się także na stronie JDtech.pl - tutaj

6. Jak zalogować się do Bezpłatnego Dostępu do Internetu?

Przy konfiguracji połączenia internetowego należy wpisać punkt dostępu
APN: darmowy
UŻYTKOWNIK: pozostawić puste
HASŁO: pozostawić puste
Ustawienia sieci: wszystkie parametry ustawić na automatycznie pobierane z serwera (adres IP, serwery DNS)

7. Kiedy mogę odebrać Kartę SIM Aero 2 BDI w Biurze Obsługi Klienta na ul. Lwowskiej 19 w Warszawie?

Biuro Obsługi Klienta wydaje zamówione Karty SIM Aero2 BDI ? w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 13-17.00. Odbiór po otrzymaniu od Aero 2 zawiadomienia w formie elektronicznej (wiadomość e-mail) o możliwości odebrania Karty SIM Aero2 BDI.

8. Jak zrezygnować z Bezpłatnego Dostępu do Internetu i uzyskać zwrot wpłaconego Depozytu?

W celu uzyskania zwrotu wpłaconego Depozytu należy:
 • wypełnić formularz zwrotu Depozytu (plik PDF)
 • dostarczyć osobiście lub wysłać (przesyłką poleconą za potwierdzeniem odbioru) na adres Aero2 ul. Lwowska 19, 00-660 Warszawa Kartę SIM Aero2 BDI wraz z obudową (adapterem, na którym nadrukowany jest PIN i PUK) oraz oryginał wypełnionego i własnoręcznie podpisanego formularza zwrotu Depozytu.
Zwrot Depozytu nastąpi zgodnie pkt. 8.2 Regulaminu BDI, tj. w ciągu 30 dni od otrzymania przez Aero2 Karty SIM Aero2 BDI i formularza zwrotu Depozytu. Informujemy, że kwota zwróconego Depozytu zostanie pomniejszona o koszt przelewu, który wynosi 1,50zł.

Uwaga:
 • Aero2 realizuje zwrot Depozytu tylko na konto Bankowe Korzystającego podane w formularzu zwrotu Depozytu.
 • Zwrot Karty SIM Aero2 BDI (tylko chipa), bez obudowy (adaptera) nie upoważnia do zwrotu Depozytu.
9. Zgubiłem, zniszczyłem/uszkodziłem moją Kartę SIM Aero2 BDI ? jak uzyskać nową?

W celu uzyskania nowej Karty SIM Aero2 BDI w przypadku jej uszkodzenia, zniszczenia lub utraty przez Korzystającego należy:
 • wypełnić Zamówienie ? wydanie duplikatu Karty SIM Aero2 BDI
 • wpłacić Depozyt w wysokości 20 zł na konto Aero 2 - 24 1680 1248 0000 3000 1872 7122 , w tytule przelewu napisz - "Depozyt ? DUPLIKAT" oraz swój numer PESEL oraz wnieść opłatę za wysyłkę pocztową w wysokości 7zł na konto Aero 2 - 74 1680 1248 0000 3000 2077 9227 jeśli nowa Karta SIM Aero 2 BDI ma być dostarczona pocztą,
 • wysłać Zamówienie i potwierdzenie wpłaty z tytułu Depozytu oraz opłaty za wysyłkę (jeśli Karta SIM Aero 2 BDI ma być dostarczona pocztą) na adres bok@aero2.pl w temacie pisząc: DUPLIKAT KARTY SIM Pesel ? (podać swój numer); dane podane w Zamówieniu o wydanie duplikatu jak i adres e-mail z którego nastąpiła wysyłka powinny być zgodne z danymi Korzystającego, które zostały uprzednio podane w Zamówieniu na Bezpłatny Dostęp do Internetu.
 • pracownik BOK poinformuje o możliwości odbioru duplikatu Karty SIM Aero2 BDI lub o planowanym terminie jej wysyłki pocztą.
Uwaga:

Dane Korzystającego podane w Zamówieniu ? wydanie duplikatu karty SIM Aero2 BDI muszą być zgodne z pierwotnie złożonym i podpisanym przez Korzystającego Zamówieniem na Bezpłatny Dostęp do Internetu. Zgodnie z punktem 8.5 Regulaminu BDI Korzystający może wystąpić o wydanie duplikatu tylko dwukrotnie w Okresie Bezpłatnego Dostępu do Internetu.
Ostatnio zmieniony 4 lut 12, 12:42 przez djinformatyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Pentagram Cerberus P 6367 + Sierra 307 + Aero2