Optymalna długość kabla antena-router i router-komputer a sygnał WiFi.

Jaki router do LTE, LTE+, 5G wybrać, najlepsze routery do internetu mobilnego, routery przenośne, a także modemy 4G/LTE. Opinie, pytania, pomoc techniczna.
MultiMediaExpert.pl
Stały bywalec
Posty: 599
Rejestracja: 20 sty 24, 8:32
Kontakt:

Optymalna długość kabla antena-router i router-komputer a sygnał WiFi.

Post autor: MultiMediaExpert.pl »

Cześć! W Twoim przypadku, przestawienie routera może być dobrym pomysłem w celu poprawy jakości sygnału internetowego. Im krótsza odległość przewodu od routera do komputera, tym mniejsze straty sygnału i potencjalne zakłócenia. Dodatkowo, najlepiej umieścić router w centralnym punkcie mieszkania, aby zapewnić równomierny zasięg dla wszystkich urządzeń korzystających z sieci.

Jeśli istnieje możliwość skorzystania z repeatera WiFi, możesz rozważyć jego użycie, aby zwiększyć zasięg sieci w miejscu, gdzie jest zainstalowana antena zewnętrzna. Repeter taki pozwoli na odbiór sygnału WiFi z routera i przekazanie go dalej, co może poprawić jakość połączenia internetowego w Twoim domu. Warto też sprawdzić, czy antena zewnętrzna jest dobrze skierowana i ustawiona, aby zapewnić silny i stabilny sygnał. Jeśli mimo zmian nadal będziesz mieć problemy z jakością połączenia, warto skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże dobrać optymalne rozwiązanie dla Twojej sieci.
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post