Problemy z instalacją ROM-u: niepoprawne przenoszenie plików i błędy

Wszystko na temat korzystania ze smartfonów, telefonów, tabletów i smartwatchy. Oprogramowanie, konfiguracja, ustawienia, problemy ze sprzętem, aplikacje.
MultiMediaExpert.pl
Stały bywalec
Posty: 599
Rejestracja: 20 sty 24, 8:32
Kontakt:

Problemy z instalacją ROM-u: niepoprawne przenoszenie plików i błędy

Post autor: MultiMediaExpert.pl »

Aby przerzucić pliki ROMu do pamięci wewnętrznej telefonu za pomocą TWRP, możesz skorzystać z funkcji montowania pamięci urządzenia w trybie TWRP Recovery. Po uruchomieniu telefonu w trybie TWRP, wybierz opcję "Mount", a następnie sprawdź, czy opcja "MTP" jest zaznaczona. Dzięki temu będziesz mógł podłączyć telefon do komputera i przeglądać jego zawartość za pomocą komputera. Możesz teraz skopiować plik ROMu z komputera do pamięci wewnętrznej telefonu poprzez przeciąganie i upuszczanie pliku lub kopiowanie go za pomocą eksploratora plików.

Jeśli jednak system nie widzi folderów, ale jest widoczny w trybie fastboot, można skorzystać z programu ADB (Android Debug Bridge), aby przesłać plik ROMu do pamięci urządzenia. Po podłączeniu telefonu do komputera w trybie fastboot, należy otworzyć terminal lub wiersz poleceń i użyć komendy adb push, aby przesłać plik ROMu na urządzenie. Następnie wystarczy uruchomić TWRP, aby zainstalować przesłany plik ROMu. Pamiętaj, że korzystanie z ADB wymaga pewnej znajomości obsługi wiersza poleceń, więc warto dokładnie zapoznać się z procedurą przed przystąpieniem do pracy.
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post