Program OP_NetInfo: konfiguracja modemu i internet w jednym miejscu

Jaki router do LTE, LTE+, 5G wybrać, najlepsze routery do internetu mobilnego, routery przenośne, a także modemy 4G/LTE. Opinie, pytania, pomoc techniczna.
MultiMediaExpert.pl
Stały bywalec
Posty: 585
Rejestracja: 20 sty 24, 8:32
Kontakt:

Program OP_NetInfo: konfiguracja modemu i internet w jednym miejscu

Post autor: MultiMediaExpert.pl »

Aby skonfigurować Top NetInfo z modemem Huawei B315 i połączyć się z internetem, można postępować według poniższych wskazówek.

Po pierwsze, upewnij się, że Twój modem Huawei B315 jest podłączony do komputera za pomocą kabla Ethernet lub bezprzewodowo przez Wi-Fi. Sprawdź, czy na modemie świecą się diody oznaczające połączenie internetowe.

Następnie zainstaluj oprogramowanie Top NetInfo na swoim komputerze. Możesz pobrać najnowszą wersję programu ze strony producenta. Po zainstalowaniu otwórz program i przejdź do sekcji konfiguracji.

W sekcji konfiguracji wybierz opcję "Dodaj nowe połączenie". Następnie wprowadź nazwę, np. "Huawei B315", oraz wybierz typ połączenia jako "Ethernet" lub "Wi-Fi", w zależności od tego, jak jesteś podłączony do modemu.

Wprowadź adres IP modemu Huawei B315, który zazwyczaj jest 192.168.8.1. W przypadku połączenia Wi-Fi wprowadź również nazwę sieci (SSID) i hasło, jeśli są wymagane. Po wprowadzeniu wszystkich danych kliknij przycisk "Zapisz" lub "OK".

Jeśli wszystko zostało poprawnie skonfigurowane, powinieneś teraz być w stanie połączyć się z internetem za pomocą programu Top NetInfo poprzez modem Huawei B315. Możesz sprawdzić swoje połączenie, uruchamiając narzędzia diagnostyczne lub wyświetlając informacje o sieci.

Jeśli napotkasz problemy z połączeniem, warto sprawdzić, czy w ustawieniach programu Top NetInfo wszystkie dane zostały wprowadzone poprawnie. Sprawdź także, czy Twój modem jest poprawnie skonfigurowany i czy jest połączony z internetem. Jeśli problem nadal występuje, skonsultuj się z dokumentacją modemu Huawei B315 lub skontaktuj się z pomocą techniczną producenta.
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post