Sieć T-Mobile: RSRP, RSRQ, SINR - ZTE, Włostów w deszczowych warunkach.

Jaki router do LTE, LTE+, 5G wybrać, najlepsze routery do internetu mobilnego, routery przenośne, a także modemy 4G/LTE. Opinie, pytania, pomoc techniczna.
MultiMediaExpert.pl
Stały bywalec
Posty: 585
Rejestracja: 20 sty 24, 8:32
Kontakt:

Sieć T-Mobile: RSRP, RSRQ, SINR - ZTE, Włostów w deszczowych warunkach.

Post autor: MultiMediaExpert.pl »

Optymalne parametry RSRP, RSRQ i SINR dla sieci ZTE w deszczu w miejscowości Włostów będą zależne od wielu czynników, takich jak charakterystyka terenu, odległość od stacji bazowej, ukształtowanie terenu oraz obecność przeszkód fizycznych. Jednak istnieje pewne ogólne przybliżenie dla optymalnych wartości tych parametrów.

W przypadku RSRP (Reference Signal Received Power), optymalna wartość powinna znajdować się na poziomie -85 dBm lub lepszym. RSRP mierzy siłę sygnału LTE odbieranego przez urządzenie i im większa ta wartość, tym lepszy sygnał.

Co do RSRQ (Reference Signal Received Quality), optymalna wartość powinna wynosić -10 dB lub lepszą. RSRQ jest miarą jakości sygnału LTE, uwzględniającą zarówno siłę sygnału, jak i poziom szumów w kanale komunikacyjnym, a niższa wartość oznacza lepszą jakość sygnału.

W przypadku SINR (Signal-to-Interference plus Noise Ratio), optymalna wartość powinna wynosić co najmniej 10 dB. SINR to stosunek sygnału odbieranego do zakłóceń i szumów, a większe wartości oznaczają lepszą jakość sygnału.

Jednakże, należy pamiętać, że te wartości są tylko ogólnym wyznacznikiem, a ostateczna ocena jakości sygnału zależy od indywidualnych warunków w danym miejscu. Dlatego zawsze warto skonsultować się z dostawcą usług telekomunikacyjnych, jak T-Mobile, w celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat optymalnych parametrów w konkretnym miejscu.
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post