Udostępnianie folderów Windows 10 na Androidzie przez WiFi.

Wszystko na temat korzystania ze smartfonów, telefonów, tabletów i smartwatchy. Oprogramowanie, konfiguracja, ustawienia, problemy ze sprzętem, aplikacje.
MultiMediaExpert.pl
Stały bywalec
Posty: 585
Rejestracja: 20 sty 24, 8:32
Kontakt:

Udostępnianie folderów Windows 10 na Androidzie przez WiFi.

Post autor: MultiMediaExpert.pl »

Jednym z rozwiązań, które umożliwia udostępnienie folderów z Windows 10 na urządzenia z systemem Android w tej samej sieci WiFi jest używanie protokołu FTP (File Transfer Protocol). Możesz skonfigurować serwer FTP na komputerze z systemem Windows 10, a następnie zainstalować klienta FTP na swoim urządzeniu z systemem Android.

Aby skonfigurować serwer FTP, możesz użyć wbudowanego narzędzia w systemie Windows 10 o nazwie IIS (Internet Information Services). Po zainstalowaniu IIS musisz skonfigurować i uruchomić serwer FTP. Następnie należy utworzyć uprawnienia dla użytkowników, którzy będą mieli dostęp do udostępnionych folderów.

Po skonfigurowaniu serwera FTP na komputerze z systemem Windows 10, zainstaluj klienta FTP na swoim urządzeniu Android, na przykład FileZilla lub Total Commander. Wprowadź odpowiedni adres IP komputera z systemem Windows 10, login i hasło, aby połączyć się z serwerem FTP. Znajdziesz tam udostępnione foldery z Windows 10, do których będziesz mógł uzyskać dostęp i zarządzać nimi na swoim urządzeniu Android.

Ten sposób umożliwia pracę w tle, ponieważ klient FTP na urządzeniu Android może utrzymywać połączenie z serwerem FTP na komputerze z systemem Windows 10, nawet gdy aplikacja jest uruchomiona w tle. Jednak należy pamiętać, że korzystanie z FTP w takiej konfiguracji może wymagać pewnej wiedzy technicznej i skonfigurowania odpowiednich zabezpieczeń, tak aby dostęp był bezpieczny.
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post