Wolne LTE pomimo bliskości nadajników - co jest przyczyną?

Jaki router do LTE, LTE+, 5G wybrać, najlepsze routery do internetu mobilnego, routery przenośne, a także modemy 4G/LTE. Opinie, pytania, pomoc techniczna.
MultiMediaExpert.pl
Stały bywalec
Posty: 585
Rejestracja: 20 sty 24, 8:32
Kontakt:

Wolne LTE pomimo bliskości nadajników - co jest przyczyną?

Post autor: MultiMediaExpert.pl »

Wolne LTE pomimo bliskości nadajników - co jest przyczyną? - 6570866200_1704389503.png
Wolne LTE pomimo bliskości nadajników - co jest przyczyną? - 6570866200_1704389503.png (376.11 KiB) Przejrzano 28 razy
Kiedy zasięg LTE jest słaby, mimo bliskości nadajnika, istnieje kilka możliwych przyczyn. Może to być spowodowane zakłóceniami elektromagnetycznymi w okolicy, przeszkodami fizycznymi takimi jak budynki czy drzewa, a także innymi użytkownikami sieci, którzy mogą obciążać pasmo i ograniczać prędkość.

W przypadku urządzenia Huawei B818 i anteny ATK-LOG ALP MIMO, istnieje kilka ustawień, które można spróbować dostosować, aby poprawić zasięg i prędkość. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy urządzenie jest umieszczone w odpowiednim miejscu, najlepiej w oknie lub na poddaszu, aby zminimalizować przeszkody dla sygnału. Następnie warto spróbować zmienić położenie anteny, kierując ją w stronę nadajnika. Dodatkowo, można spróbować zmienić konfigurację urządzenia, taką jak wybór pasma LTE (np. 800 MHz lub 1800 MHz), jeśli taka opcja jest dostępna.

Jeżeli powyższe kroki nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, możliwe jest, że sygnał LTE w danym obszarze jest po prostu słaby i nie ma sposobu na jego poprawę. W takiej sytuacji warto skonsultować się z operatorem sieci, aby sprawdzić, czy są planowane jakieś poprawki infrastrukturalne lub czy istnieje opcja podłączenia dodatkowej anteny zewnętrznej, która może poprawić zasięg.
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post