Zysk i moc anten LTE w telefonach i BTSach - analiza.

Jaki router do LTE, LTE+, 5G wybrać, najlepsze routery do internetu mobilnego, routery przenośne, a także modemy 4G/LTE. Opinie, pytania, pomoc techniczna.
MultiMediaExpert.pl
Stały bywalec
Posty: 599
Rejestracja: 20 sty 24, 8:32
Kontakt:

Zysk i moc anten LTE w telefonach i BTSach - analiza.

Post autor: MultiMediaExpert.pl »

Zysk i moc anten LTE w telefonach komórkowych oraz stacjach bazowych BTS różnią się ze względu na ich przeznaczenie i wymagania. W przypadku telefonów komórkowych, anteny LTE są zazwyczaj zamontowane wewnątrz urządzenia i zaprojektowane tak, aby były możliwie małe i skuteczne, co może wpłynąć na niższy zysk i moc w porównaniu do anten stosowanych w stacjach bazowych. Dzięki technologiom takim jak Multiple Input Multiple Output (MIMO), telefony komórkowe są w stanie kompensować nieco mniejszy zysk anteny poprzez wykorzystanie kilku anten jednocześnie w celu poprawy jakości połączenia.

Natomiast anteny stosowane w stacjach bazowych BTS są zazwyczaj większe i bardziej wydajne, co umożliwia im generowanie znacznie większego zysku i mocy. Dzięki temu stacje bazowe są w stanie obsłużyć większą liczbę użytkowników oraz zapewnić lepsze pokrycie sygnałem w danym obszarze. Ponadto, anteny BTS często są zoptymalizowane pod kątem pracy w warunkach zewnętrznych, co również wpływa na ich wydajność w porównaniu do anten znajdujących się wewnątrz telefonów komórkowych.
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post